KURUMSAL
Hakkımızda
Hakkımızda

Kuruluşumuz 1998 yılında Merih Gıda Süt Ürünleri Yem Hayvancılık Ltd. Şti. ünvanıyla 278 kg süt ile üretimine başlamıştır. Mutlak kalite ve lezzet prensibi ile tüketici ve tedarikçilerimizden aldığımız destekle kapasitemiz kısa sürede 20 ton/gün çıkmıştır. Üretimimiz, gelişen koşullar ile 2005 yılında 1500m2 kapalı kullanım alanı ile günlük 50 ton süt kapasiteli modern teknoloji ile hazırlanan kendi fabrikamız bünyesine alınarak; ISO 22000 Gıda Güvenliği ve ISO 9000 Kalite Yönetimi Sistemine uygun Avrupa Standartlarında konusunda uzman ekiplerimiz denetiminde yapılmaktadır.

Kaliteli ürün için kaliteli hammadde anlayışı ile üretimimizi desteklemek adına günlük ihtiyacımız olan sütün belirli oranı kendi çiftliğimizden geri kalanı özel toplayıcılar aracılığıyla, tedarikçilerimizden gerekli analizleri yapılarak alınmaktadır.

Şirketimiz; Değer, fazilet, hak etmek, layık olmak anlamına gelen ‘’Merit’’ markasıyla kaşar peyniri, beyaz peynir, tereyağı ve lor üretimiyle tüketicinin tercih ettiği marka olmak ve sürdürülebilir tercihi sağlamak adına markamıza sürekli yatırım yapmaktadır.

Merit Süt olarak misyonumuz, geleneksel değerlerden taviz vermeden; ISO 22000 Gıda Güvenliği ve ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi esasları doğrultusunda;  En yeni teknoloji ile tamamen sağlıklı ve hijyenik şartlarda, hammaddeden, nihai tüketiciye kadar her aşamada gıda güvenliğini sağlayıp, müşteri memnuniyetini sürekli kılmaktır.

Saygılarımızla,
Merit Süt®
Karşıyaka Mah. Pazar Sokak No:50/1
Mut-Mersin

Copyright © 2014 Merit Süt Kurumsal  |  Ürünlerimiz  |  Satış Ağımız  |  İletişim