KATALOG
Tulum Peyniri
Tulum Peyniri

Kahvaltıların ve dürümlerin vazgeçilmezi tulum peynirinin yapımında çeşitli sütler kullanılır. Geleneksel olarak tulumlarda hazırlanan bu peynir; günümüzde bidon, bez, teneke kutu ve fıçılarda hazırlanıp satışa sunuluyor.

Peynirin dayanıklılığını artırmak için Türklerin peynirle tanışmalarından günümüze kadar uyguladıkları yöntemlerden biri peyniri tuluma almaktır. 
Trakya bölgesi dışında yaygın olarak Toros yaylalarında deri tulumu öne çıkar ve aile içi tüketime yönelik olarak hazırlanır. Yapımında tam yağlı sütün yanı sıra tereyağı yapımından artan yağsız sütler de kullanılır. 

Tulum peyniri hemen yenilmeyen, olgunlaştırılan sert bir peynirdir. Yapımında yağlı ya da yağsız koyun, keçi veya inek sütü kullanılır. Adı geçen sütlerle hazırlanan taze peynir baskıdan geçirilir, tuzlanır ve tulum içine basılır. Uzun süre soğuk odalarda bekletilerek olgunlaşması sağlanır. Tulum peyniri besin değeri yüksek, gözeneksiz hafif keskin kokulu bir peynirdir. 

Merit Süt Tulum Peyniri taze ve yüksek kaliteli inek sütünün pastörize edilip istenilen sıcaklıkta mayalanmasıyla elde edilen pıhtının kırılarak bir miktar tuz ilave edilip baskıya verilerek suyu tamamen attırıldıktan sonra küçük kitleler haline getirilip içerisinde polietilen torba olan bezlere özenle basılarak elde edilmektedir. Soğuk depolarda dinlendirilip olgunlaştırılan Merit Tulum Peyniri tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Kendine ait hoş aromasını buzdolabı şartlarında uzun süre koruyabilen Merit Tulum Peyniri kahvaltıların vazgeçilmez bir unsuru niteliğindedir.

Bez Tulum

1000 gr bez tulum
Barkod No: 8697403490174
İşletme Onay Kodu: TR33-0030
Koli Adedi: 15

.

Copyright © 2014 Merit Süt Kurumsal  |  Ürünlerimiz  |  Satış Ağımız  |  İletişim