KATALOG
Yoğurt
Yoğurt

Yoğurt; doğada bulunan süt asidi bakterileri ile aşılanmış sütten meydana getirilen ekşi bir süt ürünüdür.

En eski süt ürünlerinden biri olan yoğurdun ilk defa nasıl yapıldığına dair yeterli miktarda bilgi mevcut olmamakla beraber İncil’deki kayıtlara göre Hz. İbrahim’in üç melekle karşılaşmadan önce bunlara sunulmak üzere fermente edilmiş süt hazırlatılmıştır. Bir hikayeye göre melekler cennetten içerisinde yoğurt benzeri bir fermente süt ürünü içeren kap getirmişlerdir. Bazı kaynaklara göre ise yoğurdu ilk defa Türklerin atalarının göçebe olarak yaşadığı Orta Asya’da ürettiği belirtilmektedir. 

Kökenini Türkçeden alan yoğurt binlerce yıldan beri orta doğuda, balkanlarda ve Akdeniz bölgesinde yaşayan ulusların beslenmesinde önemli rol oynamıştır.

Merit Süt Natürel Yoğurt, taze ve yüksek kaliteli inek sütünün, temiz ve modern tesislerde pastörize edilip mayalama sıcaklığına soğutulup, kültür ilavesinin ardından inkübasyona (mayalanma süresi) bırakılması, daha sonra soğukta dinlendirilmesi sonrasında en uygun özellik ve tatta yoğurdu tüketicilere ulaştırmaktadır.

Lezzet ve kıvamını buzdolabı şartlarında uzun süre saklayabilen Merit Natürel Yoğurt öğünlerinize lezzet kazandırmasının yanı sıra çeşitli yemek ve ordövrlerde, ayrıca sıcak yaz günlerinde serinlemek için en doğal içecek olan ayran yapımında kullanılmaktadır.

Yoğurt

Tam Yağlı Yoğurt
Barkod No: 8697403490129
Üretim İzin No: G33-0884-00002
Koli Adedi: -

Ürün Enerji (kcal/k) Protein (g) Karbonhidrat (g) Yağ (g) Kalsiyum (mg) İçindekiler
Yoğurt 352 5.0 7.0 4.0 175 Homojenize, pastörize inek sütü, yoğurt kültürü.

Copyright © 2014 Merit Süt Kurumsal  |  Ürünlerimiz  |  Satış Ağımız  |  İletişim