KATALOG
Lor Peyniri
Lor Peyniri

Olgunlaşmadan yenilen yumuşak bir peynirdir. En çok Kaşar ve Mihaliç peynirleri yapılan imalathanelerde, arta kalan peynir sularından elde edilir. 
Maya ile yapılan peynirlerde sütteki proteinlerden bir kısmı (Kazein) pıhtılaştırılarak ayrılır ve peynir altı suyun serum proteinleri olarak adlandırılan ve bulunma oranı daha az olan bir kısım protein (albumin) olduğu gibi peynir suyunda kalır. İşte Lor peynirinin esasını, peynir suyunda erimiş olarak kalan bu madde ve ayrıca yağ meydana getirir.Yağlı ve yağsız olarak tüketilen lor, tüketicilerin genel kanısının aksine zengin protein, kalsiyum ve fosfor ile düşük kalori ve tuz oranıyla mükemmel bir diyet ürünüdür.

Merit Süt Lor Peyniri, Kaşar Peyniri suyunun 90-95 oC ısıtılması ile elde edildikten sonra preslenerek fazla suyunun uzaklaştırılması ardından bir miktar tuzlanıp ambalajlanması sonrasında tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Kendine ait lezzetini buzdolabı şartlarında uzun süre koruyabilen Merit Lor Peyniri çeşitli yörelere göre farklılık göstermekle birlikte; değişik fırın ürünleri (börek, poğaça v.b) yapımında, taze biber veya çeşitli baharatlar ile zenginleştirilip zeytinyağı ilave edilerek kahvaltılarda kullanılmaktadır.

Meirt Lor Peyniri

10 kg P.P. Kova
Barkod No: 8697403490051
İşletme Onay Kodu: TR33-0030
Koli Adedi: -

.

Copyright © 2014 Merit Süt Kurumsal  |  Ürünlerimiz  |  Satış Ağımız  |  İletişim